Вітаємо на сайті закладу!
Умови
доступності закладу освіти
для дітей з особливими освітніми потребами
Створення умов для навчання дітей з особливими освітніми потребами,
в тому числі дітей з інвалідністю
Навчання дітей з особливими потребами набуває широкої актуальності сьогодні. Освітній інклюзивний простір стає доступним для таких дітей, адже право на рівний доступ до якісної освіти та навчання за місцем проживання в умовах загальноосвітнього закладу освіти – це право всіх дітей. Концепція інклюзивної освіти відображає одну з головних демократичних ідей – усі діти є цінними й активними членами суспільства. У нашому закладі створені доступні умови для навчання дітей з особливими освітніми потребами.
Для всебічного розвитку та соціалізації дітей з особливими освітніми потребами, з метою задоволення інформаційних потреб учасників навчально-виховного процесу та створення медійного простору на базі закладу з 01 вересня 2017р. відкрилась сучасна шкільна медіатека: інноваційна бібліотека, яка поєднує в собі медіа та ігрові зони, колекцію сучасної літератури та навчальні посібники. Використання електронних засобів та інтернет- ресурсів надали можливість розпочати системні якісні зміни у наданні освітніх послуг у закладі освіти як для дітей з особливими освітніми потребами, так і для інших учасників освітнього процесу. Це майданчик для сучасної освіти нової української школи, де діти із задоволенням проводять вільний час, спілкуються, вчаться, консультуються з педагогами, психологом і відпочивають.
Під сучасний комплекс було виділено приміщення класної кімнати на першому поверсі. На переобладнання з державного бюджету було виділено 373,1 тис. грн. Медіатека розділена на зони, де кожен відвідувач може знайти собі заняття: скористатися Інтернетом, почитати книгу або просто поспілкуватися за ігровим майданчиком LEGO, розфарбувати улюблені ілюстрації, підготуватися до уроку.
Відповідно Закону України №6437 "Про внесення змін до Закону України "Про освіту щодо особливостей доступу осіб з особливими освітніми потребами до освітніх послуг" з метою підвищення доступності та якості освіти, покращення освітніх можливостей і забезпечення оптимального розвитку й успішної інтеграції в соціумі дітей з особливими освітніми потребами у м. Покров у листопаді 2017р. на базі комунального закладу «Середня загальноосвітня школа №6 м. Покров Дніпропетровської області» відкрито ресурсну кімнату для дітей, які навчаються на інклюзивній формі навчання. Це окремий, спеціально облаштований клас на першому поверсі для дітей з особливими освітніми потребами, де вони можуть навчатися за індивідуальною програмою розвитку у супроводі корекційного педагога, а також додатковий інструмент для психологічної та фізичної адаптації дітей з інвалідністю. Основна цільова група – діти з особливими освітніми потребами, у тому числі діти з інвалідністю, які навчаються за інклюзивною формою, учні класів із затримкою психічного розвитку.
На капітальний ремонт приміщення та придбання обладнання й меблів з державного бюджету було виділено 416,9 тис. гривень. Згідно з проектом, кімната містить навчальну, соціально-побутову, ігрову зони та зону відпочинку. В кімнаті також є кухня для отримання дитиною повсякденних навичок, а також корекційні та наочні засоби для проведення розвивальних і корекційних занять. Меблі в ній модульні, що дозволяє по-різному формувати робочі зони – індивідуальні та для роботи в групах. Крім того, приміщення оснащене комп’ютерним обладнанням, принтером, телевізором для роботи з додатковим навчальним матеріалом.
Психолого-педагогічний супровід дітей з особливими освітніми потребами забезпечують спеціалісти корекційної освіти: вчитель-дефектолог, вчитель-логопед, практичний психолог, арт-терапевт, вчитель-реабілітолог.
Учителем-дефектологом закладу використовується соціально-побутова зона ресурсної кімнати, яка надає можливість набувати соціальний досвід учням з легкою розумовою відсталістю. У цій зоні проводяться практичні заняття з соціально-побутового орієнтування (приготування їжі, сервірування столу, закріплення навичок дотримання санітарно-гігієнічних вимог під час приготування їжі та культури харчування).
Учителем-логопедом для корекції мовлення дітей з особливими освітніми потребами використовується навчальна зона ресурсної кімнати (використання комп’ютерних програм для розвитку мовлення, наочних засобів тощо). У кабінеті логопеда 3 одномісних антискаліозних комплекти, шнурівка «Черепаха», набір геометричних фігур, картки «Звірі», рухомий дерев’яний алфавіт, дошка похилена для письма, дошка застібки, набір вивчаємо кольори та форми, плетення косичок, ящик із циліндрами, кольорові олівці.
Арт-терапевт використовує під час корекційно-розвиткових занять можливості пісочної анімації, музичного супроводу та мольберти для малювання. У своєму кабінеті арт-терапевт має маракаси, гру «Маски-емоції», мольберт, олівці кольорові, фарби, пісочниця.
Практичним психологом для корекції розвитку учнів класів із затримкою психічного розвитку використовується ігрова зона та зона відпочинку для проведення хвилинок розвантаження, релаксації, тренінгів, психологічної студії. У кабінеті психолога є крісло-гойдалка, бізіборд, дошка для викладення намистин, стартер кольорові циліндри на дошці, дошка застібки, дошка для вкладення великих кульок; дошка для вкладення скляних кульок, кольорові кубики, тактильний чарівний мішечок, розвивайка тактильна, блоки циліндрів, геометричні тіла, розвивайка «Емоції», набір коробка Монтесорі, ящик із циліндрами.
У закладі обладнано кабінет лікувальної фізкультури. Для проведення занять учитель-реабілітолог використовує м’ячі для фітнесу, спортивний куточок, диски, килимок масажний і масажний стіл. У рекреації на першому поверсі функціонує спортивно-ігрова зала із сухим басейном, батутом, лабіринтом. Обладнання використовується під час занять лікувальною фізкультурою та для розвантаження учнів класів із затримкою психічного розвитку.
Заклад облаштовано пандусом.
Педагогічний колектив КЗ «СЗШ №6» творчо працює над створенням індивідуальної освітньої траєкторії інклюзивного навчання та позитивної атмосфери з боку всіх учасників освітнього процесу.